01. Číslo

Fiala v boji s levičáky a reflexními prvky

k[js]

Pokud by jakýsi spisovatel zjistil, že vlastně neví, co dělat se svým životem, a nekontrolovatelně, bez pádného důvodu začal sepisovat knihu či učebnici o proslovech, tento by se tam náramně vyjímal.

Dne 16. 1. na kongresu ODS pronesl staronový předseda strany Petr Fiala projev, který by se v té knize vyjímal jako typický „opoziční proslov“. Zanadávali jsme si na vládu, zmínili jsme se o tom, jak jsme boží, ale také o tom, jak boží bychom být mohli!

„ODS je stále zde. Obnovena a připravena vládnout.“

Vtip roku, říkáte si? Ale ne, ne. Tato slova myslel Petr Fiala naprosto vážně. Bohužel pro ODS, pokud se současné vládě nepovede nějaký ten psí kus, jako třeba například právě ODS v kauze Nagyová, Nečas v období jejich vlády, tak jsou tato slova na další rok a půl jen voláním do prázdnoty. Milá ODS si asi prostě neuvědomuje, že být připraven vládnout je sice moc hezké, a rozhodně by si zasloužili pochvalu, ale v tuto chvíli je to tak trochu na nic.

„Vláda mi nařídila, že moje oblečení musí obsahovat reflexní prvky.“

– ale i přes to se chová nezodpovědně a nepodporuje bezpečnost. Když předseda ODS vyprávěl srdcervoucí příběh o tom, jak si chce večer zajít na pivo s kamarády, který nakonec dopadne tak, že smutný Péťa je nakonec v hospodě úplně sám, protože jeho kamarádi jsou kuřáci, a asi natolik silní, že bez cigaret nevydrží ani chvilku, nezapomněl si také postěžovat na to, jak radikálním způsobem současná vláda omezila jeho svobodu tím, že na sobě musel mít reflexní prvky. Tento příběh pro něj nejspíš tak dojemný nebyl, a rychle zapomněl, co v něm vlastně řekl. Jinak si totiž nemohu vysvětlit následné řeči o tom, jak se Sobotkova vláda chová nezodpovědně a nedbá na bezpečnost svých občanů. Je nebezpečné nosit reflexní prvky? O tom rozhodnou až příští generace.

„Stát má zajistit vnitřní bezpečnost, abychom se nemuseli bát jít na ulici. To se ale neděje, jak to dramaticky ukázaly např. události v Kolíně nad Rýnem.“

Tady si už vůbec nevím rady. Znamená to tedy, že za události silvestrovské noci, které se odehrály za hranicemi České republiky, může Sobotkova vláda? Proč také ne, že? Ta dnes může skoro za všechno.

Populismus, i přes to, že proti němu Petr Fiala tak usilovně bojuje, znovu zafungoval. Projev se nakonec, aspoň se tak zdá, u zarytých odpůrců vlády dočkal obliby, i přes své fatální chyby. To, že v něm ustavičně slyšíme protiřečení a prázdné fráze, nakonec stejně nikdo řešit nebude.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s